Fertürk

Hakkımızda

Fertürk Tarım

Ferturk A.Ş., Tarım sektörünün ana girdileri olan tohum ve gübre çeşitleri ile ilgili çalışmalar sürdürülmesi için yapılanmakta olan bir tarım firması ve markasıdır.

Kuruluşumuz tohumda özellikle domates, biber, patlıcan, hıyar, kavun, kabak ve karpuz gibi Türkiye pazarında öneme sahip sebze tohumlarının ithalatı ve ihracatı amacı ile faaliyet göstermektedir.Bunun için gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında kendi alanlarında başarılı olmuş bir çok Üretici, ıslahçı firma ile ortak çalışmalar ve projeler yürütmektedir.

Kuruluşumuz Tohumculukta yüksek kalitede, verimli, hastalıklara dayanıklı ve yüksek adaptasyon yeteneğine sahip çeşitlerimiz öncelikle kendi teknik kadrolarımız tarafından istasyonlarımızda ve anlaşmalı üreticilerimizde denenmekte daha sonra sizlerin istekleriniz ölçüsünde çeşitler geliştirilmekte ve Türk üreticisinin hizmetine bunulmaktadır.

Kuruluşumuz aynı zamanda gübre kısmında İtalyan Fertimore firması ile işbirliği halinde olup Türkiye ürün yapısına ve toprak yapısına göre ürünler geliştirilmesi ve Türk üreticilerinin ihtiyaçlarına göre tedarik edilip hizmete sunulması üzerine hizmet vermektedir.

Özellikle kuruluşumuzun ilgilendiği gübre çeşitleri olarak NPK damlama sulama gübreleri ve yavaş salınımlı özel gübreler olarak arge çalışmaları yapılmakta ticari olarak ithalat edilmektedir.

Yeniliklere açık bir firma olarak müşterilerimiz için kendimizi her geçen zaman yenilemek ve yeni ürünlerle sizlerin hizmetinde olmayı bir amaç olarak görmekteyiz,taleplerinizi doğru ürünlerle ,doğru zamanda tedarik etmek ve satış sonrasında teknik hizmetlerimiz ile sizleri memnun etmek şirket amaçlarının başında gelmektedir.